Sale szkoleniowe są obecnie już nie alternatywą, czy luksusową usługą, ale standardem, który zagościł w polskim środowisku biznesowym. Z uwagi na szeroką ofertę wynajmu sali konferencyjnych i szkoleniowych, warto dobrze zapoznać się z rynkiem i wybrać optymalną opcję, które spełni Twoje oczekiwania estetyczne oraz kryteria funkcjonalności.

Wynajem sali szkoleniowej w Warszawie – wybór lokalizacji

Dopasowanie lokalizacji do charakteru przeprowadzanego szkolenia powinno być kluczowym aspektem podczas podejmowania decyzji o wynajmie sali szkoleniowej. W Warszawie istnieje duży wybór pośród ofert wynajmu obiektów, które są stworzone z myślą o spotkaniach biznesowych, wykładach, szkoleniach, kursach i warsztatach, konferencjach, a także wielu innych eventach o charakterze firmowym. Sala szkoleniowa powinna mieścić się w dogodnym, dobrze skomunikowanym miejscu, które posiada dostęp do parkingu i jest łatwo dostępne z punktu widzenia pasażera komunikacji miejskiej. Jeśli z wyprzedzeniem wiesz, skąd przyjadą osoby, które będą uczestniczyły w spotkaniu, możesz wziąć ten czynnik pod uwagę i ułatwić im dotarcie na miejsce. Organizacja szkoleń w ścisłym centrum jest dobrym rozwiązaniem w przypadku ogólnopolskich wydarzeń, kierowanych do osób z całego kraju. Odległość dworców kolejowych, portów lotniczych, czy stacji metra od miejsca wydarzenia, może zaważyć o udziale w szkoleniu. Międzynarodowi goście oraz uczestnicy z odległych zakątków kraju powinni mieć możliwość komfortowego powrotu do domu lub do hotelu. Lokalizacja jest ważna także z perspektywy dnia tygodnia i pory, o której odbywa się szkolenie, ponieważ popołudniowe godziny szczytu w stolicy zawsze wiążą się z korkami i utrudnionym ruchem na drogach. Firma Biznesspot.pl zapewnia dostęp do kilku lokalizacji, w tym sal mieszczących się w samym centrum, przy ul. Nowogrodzkiej 56a. Sala SPOT16 i SPOT32 są oddalone od stacji metra o 5 minut pieszo oraz 3 minuty od Dworca Głównego. Goście z zagranicy dostaną się tutaj z lotniska taksówką w 15 minut.

Standard sal szkoleniowych – wyposażenie i udogodnienia

Fundamentalną kwestią dla komfortu uczestników szkolenia jest wynajem sal szkoleniowych o odpowiedniej wielkości. Każdy z uczestników powinien mieć nieskrępowany dostęp do krzesła lub fotela oraz powierzchni, na której może postawić laptop bądź rozłożyć przybory do pisania. Nowoczesne sale szkoleniowe są klimatyzowane i posiadają duże okna, żeby zapewniać optymalny dostęp do światła. W ramach ceny najmu można korzystać z udogodnień takich jak: rzutnik, dostęp do Wi-Fi z szybkim internetem oraz kamery do wideokonferencji. Firmy oferują także kompleksowe wsparcie szkoleń w postaci możliwości zorganizowania cateringu, np. lunchu, przerwy na kawę, czy obsługi recepcyjnej. W przypadku rezygnacji z cateringu warto wybrać salę, która będzie znajdowała się w pobliżu ośrodków handlowo-usługowych oraz lokali gastronomicznych. Dużym atutem jest dostęp do hoteli, które pełnią nie tylko funkcję noclegową, ale posiadają zwykle bogatą ofertę restauracyjną. Bez względu na liczbę uczestników można rozważyć rezerwację miejsc hotelowych lub organizację kolacji biznesowej. Pod adresem Wiślana 8. w Warszawie znajdziesz kameralną salę SPOT Powiśle, która znajduje się w tym samym budynku, co restauracja Boscaiola. W ramach indywidualnych warunków umowy, firmy oferują klientom również sprzęt nagłośnieniowy, dopasowują układ stołów i krzeseł oraz dostarczają sprzęt komputerowy.

Wynajem sali szkoleniowej w Warszawie – cena

Cena wynajmu sal szkoleniowych zależy od różnych czynników, a przede wszystkim – od Twoich wymagań. Koszty korzystania z obiektu rosną wraz z jego powierzchnią. Jednak wyższa cena ogólna w przeliczeniu na uczestnika może okazać się bardziej opłacalna. Jeśli masz taką możliwość, wybierz salę, która rozmiarem odpowiada liczbie uczestników szkolenia. Na cenę znacząco wpływa lokalizacja oraz wyposażenie. W zależności od charakteru szkolenia wybierz ofertę z dostępem do takiego sprzętu, którego naprawdę potrzebujesz. Koszty organizacji różnego rodzaju spotkań nie zamykają się w wysokości ceny najmu przeznaczonego do tego lokalu. Należy doliczyć obsługę cateringową oraz upewnić się, co dokładnie wchodzi w skład oferty najmu. Wybór dedykowanej szkoleniom sali jest alternatywą dla organizacji firmowych wydarzeń w hotelach, które zazwyczaj posiadają przestrzenie konferencyjne, jednak ich oferta nie jest tak elastyczna i rozbudowana. 

Sala szkoleniowa a wizerunek firmy

Szkolenia mogą być przeprowadzane w ramach firmy w celu podniesienia kwalifikacji pracowników, ale są świadczone także jako usługa zewnętrzna. Bez względu na to, czy zajmujesz się prowadzeniem szkoleń zawodowo, czy organizujesz warsztaty eksperckie jako właściciel firmy, przestrzeń konferencji wpływa na budowanie Twojej marki. Zadbaj, by miejsce szkolenia było spójne ze standardami firmy, ponieważ jest to okazja do zwiększenia jej prestiżu.

Źródło fotografii: https://unsplash.com/@sunday_digital