Testosteron to jeden z podstawowych i najważniejszych hormonów u mężczyzn. Ze względu na to odpowiada za wiele elementów składających się na sprawnie funkcjonujący organizm. Kiedy należy mówić o nieprawidłowym poziomie testosteronu? Jakie skutki może powodować jego niedobór? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Testosteron – czym jest?

Testosteron to najważniejszy steroidowy hormon płciowy u mężczyzn. Utrzymanie odpowiedniego poziomu testosteronu w organizmie jest ważne z kilku względów. Przede wszystkim dlatego, że hormon ten jest niezbędny do prawidłowego rozwoju męskich cech płciowych i znacząco wpływa na produkcję nasienia, a tym samym na płodność. Ma również niebagatelne znaczenie dla budowy mięśni, owłosienia i utrzymania odpowiedniej masy ciała. Poziom testosteronu wpływa również na ogólne samopoczucie i sprawność intelektualną mężczyzn.

Niedobór testosteronu – objawy

Skutki zbyt niskiego poziomu testosteronu w organizmie uzależnione są od kilku czynników. Jako najważniejsze wymienić można: wiek i czas trwania niedoboru. Im później włączymy odpowiednie leczenie, tym większe prawdopodobieństwo silniejszych objawów. Do najpowszechniejszych skutków wywołanych zbyt niskim poziomem testosteronu zalicza się:

  • wyraźne obniżenie popędu seksualnego;
  • problemy z erekcją;
  • przewlekłe zmęczenie i długotrwały spadek samopoczucia;
  • niekontrolowany wzrost wagi ciała;
  • ginekomastia;
  • problemy z koncentracją;
  • drażliwy nastrój, nerwowość, podatność na stres;
  • problemy ze snem.

Jak widać, skutki niedoboru testosteronu dotykają w równym stopniu sfery fizycznej, jak i psychicznej. Nieprawidłowe funkcjonowanie tego hormonu wiąże się więc ze znacznym pogorszeniem komfortu życia. Wobec tego warto sprawdzić, w jaki sposób można sobie w tej sytuacji pomóc.

Testo booster

Jeśli borykasz się z obniżonym poziomem testosteronu, w pierwszym kroku powinieneś zająć się ustaleniem rzeczywistej przyczyny tego stanu rzeczy. Tylko trafne rozpoznanie powodu Twoich dolegliwości pozwoli dobrać odpowiednią terapię. Nie bagatelizuj swoich objawów, dąż do ustalenia faktycznych przyczyn. Pamiętaj, że stawką jest powrót do pełni zdrowia.

Rozwiązaniem, jakie z pewnością warto rozważyć na początku walki o lepsze samopoczucie, są dedykowane suplementy. Testo booster to bezpieczny preparat, łączący w sobie potrzebne witaminy i minerały oraz naturalne substancje roślinne. Wpływają one na prawidłową syntezę hormonów, co pomaga w przywróceniu odpowiedniego poziomu testosteronu. Wdrożenie takiego leczenia skutecznie pomoże zniwelować dotychczasowe objawy, wpłynie korzystnie na metabolizm i poprawi jakość życia. 

Należy pamiętać, że leczeniu powinien towarzyszyć zdrowy tryb życia. Odpowiednio zbilansowana dieta to klucz do sukcesu również w tym przypadku. Jeśli borykasz się z problemem niedoboru testosteronu, powinieneś także porzucić używki. Tych kilka kroków w połączeniu z odpowiednio dobraną suplementacją z pewnością pozytywnie wpłynie na stan Twojego zdrowia.