Bywa, że Wigilia odbywa się przy akompaniamencie ciepłego napoju. Kakao, grzaniec, a nawet herbata przez odrobinę nieuwagi mogą pozostawić plamy na świątecznym stole. Poza tym zbierająca się na ich denkach woda może doprowadzić do trwałych skaz na drewnianym blacie. Dlatego warto położyć podkładki filcowe pod kubek, aby nie dopuścić do tych nieprzyjemnych sytuacji. Materiał, z którego są wykonane, jest łatwy w czyszczeniu i szybko wysycha, co ułatwi posprzątanie ewentualnego bałaganu.

Wybierając podkładki filcowe jako świąteczny element ozdobny domu, mamy nieograniczone możliwości co do ich wyglądu. Wszystko zależy od naszego gustu i poczucia estetyki. Możemy mieć również pewność, że posłużą nam na długo, ponieważ włókna poliestrowe to silny materiał, który trudno uszkodzić.

Stawiając na klasykę, możemy wybierać spośród wielu wariacji śnieżynek. Śnieg w dalszym ciągu kojarzy się z okresem świąt. Mimo że już od dawna nie pojawia się za naszymi oknami w tym czasie, może pojawić się na naszym stole. Tak jak w przypadku prawdziwych płatków śniegu, tak i podkładki z filcu są unikalne i mogą mieć indywidualne kształty. Ich kolor zależy jednak od naszego upodobania. Jeżeli biel wydaje nam się zbyt sztampowa, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić takie w barwie czerwieni, zieleni, czerni i wielu innych. Mogą być dopasowane do naszych mebli i ścian – silnie z nimi kontrastować, bądź delikatnie podkreślać harmonijną estetykę.

Oczywiście płatki śniegu to niejedyna świąteczna opcja. Dla wielu osób (szczególnie tych najmłodszych) okres Bożego Narodzenia to marzenia o jeżdżeniu na sankach, lepieniu bałwana i wyczekiwanie prezentów od Świętego Mikołaja. Filcowe podkładki mogą przybrać kształt właśnie tych postaci i przedmiotów. Dzieci zachęcone widokiem przyjaznych buziek, z chęcią skorzystają z podkładki i postawią na niej swój ulubiony gorący napój. Na pewno mile widziane przez wszystkich gości na uczcie, będą urocze podobizny zwierząt kojarzących się z lasem i zimą. Przyjazny lisek, wesoły miś i pocieszny reniferek. Staną się one doskonałym elementem świątecznych dekoracji.

Na kolacji wigilijnej nie może oczywiście zabraknąć również jedzenia. Podkładki filcowe pod talerze będą z jasnych przyczyn większe od tych pod kubki. Będą jednak one stanowić wyrazistą ozdobę stołu i są świetnym pomysłem jako ozdobny dodatek humorystyczny bądź elegancki.

Niezależnie od tego na jaki wzór, kolor, a nawet rozmiar podkładek się zdecydujmy, z pewnością będą one stanowiły wspaniałą i wyjątkową ozdobę świątecznego wystroju. 

Posted in: Dom