Jesteś freelancerem i masz już dość pracy w domu? Decyzja o rozpoczęciu pracy w przestrzeni coworkingowej to dobry krok, który sprawi, że będziesz wykonywać swoje zadania szybciej i z przyjemnością. Pozostaje tylko wybrać miejsce, które będzie idealnie pasowało do Twoich wymagań. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy szukaniu obiektu coworkingowego. 

Coworking – co musisz wiedzieć?

Zanim wybierzesz biuro, które posłuży Ci za miejsce do pracy, warto zrobić research i zapoznać się ofertami dostępnymi na rynku. Jeśli interesuje Cię na przykład coworking Wrocław, będziesz miał do wyboru biura zlokalizowane w samym centrum miasta, jak i te położone w innych częściach Wrocławia – być może blisko Twojego miejsca zamieszkania. Lokalizacja to ważny aspekt, jeśli zamierzasz wykupić abonament obejmujący dostęp do miejsca pracy przez cały miesiąc. W przypadku, gdy chcesz spędzić w przestrzeni coworkingowej tylko kilka wybranych dni w miesiącu, możesz zdecydować się na biura zlokalizowane w prestiżowych dzielnicach, wówczas za stosunkowo niską cenę, zapewnisz sobie komfort pracy w obiektach o najwyższym standardzie. W dalszej kolejności zastanów się, jakie udogodnienia będą Ci potrzebne. Niektóre biura, oprócz standardowych usług, oferują także obsługę recepcyjną gości, odbiór korespondencji, a nawet bezpłatny parking. Dokładne sprawdzenie zakresu oferty najmu biura coworkingowego pozwoli Ci uniknąć dodatkowych opłat. W skład podstawowego wyposażenia dzielonych przestrzeni do pracy wchodzą zwykle przybory biurowe i sprzęt taki jaki drukarki, faksy, projektory. Każda z osób ma dostęp do kuchni i urządzeń AGD. Część biur zapewnia także nielimitowany dostęp do kawy, herbaty i innych napojów. 

Jakie korzyści daje coworking?

Coworking to złoty środek pomiędzy wynajmowaniem biura na stałe a pracą w domu. Nie musisz związywać się długoterminową umową ani martwić się o balans między życiem rodzinnym a obowiązkami zawodowymi. Praca wśród innych osób, szczególnie wykonujących wolne zawody wymagające kreatywności, to okazja do inspirujących rozmów przy kawie, które mogą zaowocować nowymi pomysłami i większą efektywnością. Coworking sprawdza się, jeśli potrzebujesz profesjonalnego biura tylko kilka razy w miesiącu lub codziennie, ale w małym wymiarze godzinowym. Płacisz za czas, który faktycznie spędzasz w przestrzeni coworkingowej. Takie rozwiązanie jest idealne dla korepetytorów lub osób przeprowadzających rozmowy rekrutacyjne. 

Przeanalizuj oferty miejsc coworkingowych w Twoim mieście i sprawdź, która z opcji odpowiada Ci najbardziej.