W pracy spędzamy codziennie osiem godzin swojego życia. Ludzie, z którymi mamy okazję wtedy przebywać są istotną częścią naszej egzystencji. Jak w każdej innej grupie społecznej zdarzają się okazje wyjątkowe np. urodziny, sukcesy, czy emerytury. W takim wypadku potrzeba pomysłów na prezent, który będzie naraz trafny i niezapomniany. Ale jak go wybrać, kiedy znamy zbyt dobrze jego adresata? Oto 5 pomysłów na podarunki, które powinny przypaść do gustu każdemu.

Spersonalizowane podkładki filcowe

Podkładki filcowe wprowadzą interesujący akcent do każdego biurka. Stanowią świetny dodatek do ulubionego kubka czy miseczki. Wystarczy, że mamy jakiekolwiek pojęcie o osobie, dla której kupujemy prezent, a możemy wybrać coś, co z pewnością się im spodoba. Dla miłośników zwierząt może to być głowa psa lub kota. Dla głodomorów kawałek sera lub ciastko. A dla fanów podcastów o real crimes – czaszka bądź mózg. Co więcej, na podkładce można wykonać grawerunek na zamówienie. A więc wręczany prezent będzie zawierać dedykację dla adresata. Produkt dostępny jest w różnych kolorach i rozmiarach, a do tego jest ekologiczny. Produkuje się z użyciem materiałów pozyskiwanych ze zużytych butelek PET.

Gustowny kubek

Wspomniany wcześniej dobry przyjaciel podkładki filcowej. Kubek to prezent dla każdego – tych gustujących w kawie i mocnej herbacie, jak i koneserów koktajli z jarmużu. Jego kształt kolor i oraz namalowany wzór (a nawet napis) mogą świetnie oddawać osobowość i zainteresowani jej użytkownika. Zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych można znaleźć produkty z w każdym guście i stylu. Do eleganckiej business woman będzie pasować różowy kubek w cyrkonie. Dla geeka – w kształcie głowy ulubionej postaci z filmu, serialu lub kreskówki. A dla tajemniczego pana złotej rączki – napis „Najlepszy fachowiec w budynku ;)”. Do wyboru do koloru.

Długopis z dedykacją

Chociaż w dzisiejszych czasach spora część obowiązków wykonywana jest wyłącznie na komputerze, poręczny długopis może przydać się w niespodziewanych sytuacjach jak np. podpisanie dokumentacji o awansie. Ze względu na swoje rozmiary może być noszony w torebce czy plecaku i zawsze znajdzie się na niego miejsce na biurku. Podobnie jak w przypadku podkładki filcowej, na długopisie również można wykonać grawerunek. Np. kiedy żegnamy się ze starym działem, aby rozpocząć pracę na nowym stanowisku, możemy wręczyć im długopisy z ich imionami, ulubionym cytatem i naszymi inicjałami. Taki prezent mogą mieć zawsze przy sobie na poprawę humoru.

Łamigłówka

Podarunek dla osób, które nie boją się wyzwań. Gier logicznych i łamigłówek jest mnóstwo, a różnią się od siebie przede wszystkim poziomem zaawansowania. Dlatego jeśli wiesz, że osoba, której będziesz wręczać prezent, jest miłośnikiem tego typu rozrywek, wybierz produkt o nieco bardziej skomplikowanych zasadach. Natomiast dla nowicjuszy wystarczą podstawowe zabawki takie jak piramida, węzeł czy krzyż.

Postaraj się dobrze poznać swoich znajomych z pracy, a wtedy wybór prezentu nie będzie stanowił problemu. A co więcej, być może dzięki temu poprawisz atmosferę w swoim biurze i zdobędziesz nowych przyjaciół.