Latarki taktyczne to urządzenia, które mogą mieć szerokie zastosowanie w naszym życiu. Produkt, który został stworzony do wykorzystywania w wojsku może nam posłużyć w przeróżnych sytuacjach.

Oświetlenie pozycji

Podczas dalekich wypraw nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, a wtedy możemy potrzebować w jakiś sposób zaznaczyć swoją pozycję. Jest to funkcja często wykorzystywana przez wojsko, dlatego latarki taktyczne bez problemu poradzą sobie z takim zadaniem. Zasięg świecenia, który sięga blisko 400 metrów wyraźnie zaznaczy naszą pozycję nawet gdyby przyszło nam oznaczać miejsce pobytu dla pilota śmigłowca.

Obrona własna

Wykorzystanie latarki do walki wręcz nie jest pierwszym skojarzeniem przeciętnego Kowalskiego. Jednak latarki taktyczne wyposażone w koronę na głowicy mogą nam posłużyć do obrony własnej. Dzięki temu elementowi latarka cechuje się dużą wytrzymałością i jeżeli nie potrzebujemy na co dzień wykorzystywać latarki do obrony to możemy dzięki temu bez problemu wybić szybę w zatrzaśniętych drzwiach.

Ostrzeganie przed zagrożeniem

Każda latarka taktyczna pozwala na zmianę emitowanego światła. Tryb migającego światła spowoduje, że bez problemu zwrócisz uwagę w sytuacji zagrożenia, dzięki temu możesz ostrzec innych. W takich sytuacjach pomocna będzie też opcja regulacji skupienia wiązki światła, zasięgu lub mocy.

Rodzaje latarek taktycznych

Latarki taktyczne występują w wielu wariantach, ale głównie możemy je podzielić na ręczne i te, które założymy na głowę lub przymocujemy do hełmu. Jeżeli w nocnych działaniach potrzebujemy mieć wolne ręce to nieoceniona będzie latarka Nomad 03, z kolei Night Hunter 02 to latarka ręczna, która idealnie sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach.