Ostatnimi czasy moment, w którym pojawiają się słoneczne dni bez mroźnych poranków ani chłodnych wieczorów, pojawia się coraz później w ciągu roku. Zarówno wiosna, jak i jesień potrafią być nieprzewidywalne, jeśli chodzi o temperaturę panującą na dworze oraz wiatr, opady deszczu i inne, mało przyjemne warunki atmosferyczne. Nic więc dziwnego, że z roku na rok rośnie popularność niezwykłego i zachwycającego rozwiązania, jakim są ogrody zimowe. Wrocław, Kraków, Warszawa oraz inne duże miasta to miejsca, w których znajdziesz wiele firm oferujących projektowanie oraz późniejszy montaż tego typu instalacji. Kto powinien rozważyć budowę ogrodu zimowego? Jakie są zalety takiego rozwiązania? Jakie funkcje może pełnić instalacja tego typu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym krótkim i pełnym praktycznych informacji poradniku o zimowych ogrodach!

Ogrody zimowe – czym są?

Ogrody zimowe to nic innego jak różnej wielkości szklane instalacje, które są dobudowywane do domów jedno oraz wielorodzinnych. Ich szkielet może być stworzony z przeróżnych materiałów: drewna, stali lub aluminium. Dodatkowo ogrody zimowe stanowią powiększenie powierzchni domu, ponieważ bez problemu zaaranżujesz je jako kolejny pokój. Przeznaczenie takiego pomieszczenia tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od Twoich preferencji – może stać się egzotyczną oranżerią, dodatkowym salonem lub nawet gabinetem, w którym w pełni oddasz się obowiązkom służbowym. Dobrze zaprojektowane ogrody zimowe pozwalają poczuć chociaż namiastkę lata nawet podczas najmroźniejszych dni.

Jakie są zalety posiadania ogrodu zimowego?

Pierwotne zastosowanie ogrodów zimowych to przydomowa oranżeria. Dzięki temu rozwiązaniu nie będziesz musiał martwić się o brak miejsca do przechowywania roślin ogrodowych – bez problemu przeniesiesz je do szklanej instalacji. Przebywanie wśród zieleni ma niezwykle pozytywny wpływ na człowieka, ponieważ pozwala się wyciszyć i zrelaksować. Jeśli jesteś zwolennikiem domowych roślin, ogród zimowy otworzy przed Tobą drzwi do świata bardziej egzotycznych okazów. Dzięki odpowiedniej temperaturze oraz wilgotności powietrza, oranżeria umożliwi rozbudowę Twojej roślinnej kolekcji o nawet najbardziej wymagające okazy.

Jeśli jednak posiadanie roślin nie jest Twoim hobby, warto zdawać sobie sprawę z tego, że posiadanie ogrodu zimowego stanowi powiększenie powierzchni domu. Decydując się na tego typu instalację, zyskasz dodatkowy pokój, który zaaranżujesz pod potrzeby Twoje oraz innych domowników. Użytkownicy ogrodów zimowych (Wrocław) szczególnie polecają tę przestrzeń jako mniejszy salon, klimatyczną jadalnię lub prywatny gabinet. W związku z tym, że ogrody zimowe są w pełni przeszklone, ich nasłonecznienie jest bardzo wysokie. Nawet podczas ponurych, zimowych dni ta przestrzeń z pewnością będzie najjaśniejszym pomieszczeniem w Twoim domu.

Zwolennicy ogrodów zimowych zwracają również uwagę na to, że ta instalacja stanowi swoisty bufor pomiędzy domem a ogrodem zewnętrznym, będą jednocześnie ogromnym oknem. W związku z tym osoby, które przebywają w tym pomieszczeniu mają wrażenie, jakby znajdowały się na zewnątrz, bez konieczności marznięcia podczas jesiennych lub zimowych dni.

Ogrody zimowe to doskonały sposób na powiększenie przestrzeni mniejszych domów wolnostojących i zyskanie dodatkowego pokoju, w którym spotkasz się z rodziną i przyjaciółmi.

Projekty wysokiej jakości – ogrody zimowe Wrocław

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w ogród zimowy, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że podstawową kwestią jest stworzenie przemyślanego projektu takiego rozwiązania. Doświadczeni specjaliści wezmą pod uwagę najmniejszy detal, tak abyś mógł cieszyć się dodatkową przestrzenią w domu nawet podczas minusowych temperatur w zimie. Przy projektowaniu należy wziąć pod uwagę odpowiednie ogrzanie ogrodu zimowego, ponieważ w przeciwnym razie przez większą część roku, nie będzie on nadawać się do użytku.

Nawiązując współpracę z firmą zajmującą się od wielu lat tworzeniem ogrodów zimowych, zyskujesz pewność, że instalacja będzie stanowić dodatkową wartość dla Twojego domu. Eksperci pomogą Ci również w przemyślanej aranżacji tego pomieszczenia, tak aby było dopasowane do Twoich potrzeb.