Kapryśna pogoda nad Bałtykiem oraz zmienna pogoda w polskich górach sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wakacje za granicą. Niestety – nie każdego stać na wakacje z biurem podróży. Pocieszający jest fakt, że wakacje za granicą można również zrealizować na własną rękę. Interesującą opcją są choćby wakacje w Chorwacji.

Wakacje w Chorwacji

wakacje w chorwacjiW ostatnich latach najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnych podróży “na własną rękę” jest Chorwacja. Ten przepiękny kraj przyciąga Polaków gościnnością mieszkańców, piękną pogodą i przystępnymi cenami. Dodatkowym atutem Chorwackiego wybrzeża jest jego odległość od naszego kraju. Mieszkańcy Śląska mają do chorwackiego wybrzeża niespełna 900 km. Wakacje w Chorwacji warto zacząć planować już na początku roku. W Internecie funkcjonuje wiele serwisów umożliwiających rezerwację prywatnych kwater, pensjonatów i hoteli w Europie. Kilka z takich serwisów internetowych umożliwia wystawianie i sprawdzanie opinii o danych obiektach, dzięki czemu nie natkniemy się na oszusta.

Chorwacja – atrakcje

Wybierając się do Chorwacji warto postawić na wyspy, gdzie istnieje klimat śródziemnomorski. Klimat ten wiąże się ze słońcem i gorącym latem, a więc daje turytom idealne warunki do plażowania. Na chorwackim lądzie mamy klimat umiarkowany, który zmienia się w śródziemnomorski po przekroczeniu tunelu Sveti Rok zwanego przez polskich turytów “drogą do raju”. Chorwackie plaże są kamieniste, dlatego warto zainwestować w specjalne obuwie do pływania.
Warto zaznaczyć, że wakacje w Chorwacji nie niosą za sobą obowiązku posiadania paszportu. Granicę z Chorwacją (oraz z krajami tranzytowymi) przekroczyć można posiadając przy sobie aktualny dowód osobisty. Chorwacja jest w Unii Europejskiej, co nie zwalnia nas oczywiście z wykupienia ubezpieczenia podróżnego i wyrobienia kart EKUZ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *