Rok 2020 pozostanie w pamięci na długo. Wraz z pojawieniem się koronawirusa wiele branż musiało zmodyfikować swój proces działania i przystosować się do zupełnie innej rzeczywistości. Pandemia spowodowała, że także galerie handlowe zostały zobowiązane do wypracowania odpowiednich procedur związanych z ich funkcjonowaniem, uwzględniając nowe rozporządzenia prawne. Istotne stało się sprzątanie galerii handlowych na jeszcze wyższym poziomie niż dotychczas.

Czystość w galeriach handlowych w dobie koronawirusa

Jeszcze przed pandemią centra handlowe wymagały od firm sprzątających najwyższego standardu czystości. Okazuje się bowiem, że klienci, którzy pojawiają się w tego rodzaju punktach handlowych, zwracają dużą uwagę na porządek panujący w obiektach. Czyste i zadbane otoczenie, w którym konsumenci dokonują zakupów, może zadecydować, czy w ogóle do tej transakcji dojdzie. Galerie handlowe to nie tylko przestrzenie spacerowe, ale także inne miejsca, które wymagają dbałości o czystość i higienę. Przykładem mogą być toalety publiczne, windy i miejsca relaksu przygotowane dla klientów, którzy chcą zrobić sobie przerwę w zakupach. Koronawirus wymógł zmiany w przepisach i spowodował, że firmy sprzątające dbają także o dezynfekcję tych obszarów, w których najczęściej pojawiają się ludzie. Firmy sprzątające szybko musiały sprostać nowemu wyzwaniu i przygotować się do świadczenia dodatkowych usług.

Firmy sprzątające w trudnych czasach

Jak firmy sprzątające dostosowały się do nowych warunków związanych z reżimem sanitarnym? Przede wszystkim ekipy sprzątające zwiększyły częstotliwość swoich prac związanych z dezynfekcją. Odpowiednio przeszkolony personel dba o to, aby w galeriach handlowych regularnie dezynfekować powierzchnie, z którymi mają kontakt klienci – klamki, przyciski w windach, poręcze czy blaty. Minimalizuje to ryzyko przenoszenia się wirusów. 

W czasach pandemii znaczenie ma nie tylko dbałość o czystość obiektów handlowych, ale także bezpieczeństwo osób, które w nich przebywają. Firmy sprzątające powiększyły swój asortyment środków do sprzątania. Na liście produktów używanych przez ekipy sprzątające pojawiły się także profesjonalne preparaty dezynfekujące. Wybór tego rodzaju produktów w ostatnim czasie jest naprawdę bardzo duży, co pozwala na zakup skutecznych środków. Trzeba jednak dokładnie przemyśleć, które preparaty będą najlepsze w danym obiekcie handlowym. Ich skład może mieć negatywny wpływ na czyszczone powierzchnie, dlatego za każdym razem należy odpowiednio dobrać środek dezynfekujący.

Sprzątanie galerii handlowych w czasach koronawirusa nie jest łatwym zadaniem. Przystosowanie się do nowych realiów wymaga dużego zaangażowania. Profesjonalne firmy sprzątające robią co w ich mocy, aby stanąć na wysokości zadania. Odpowiedzialne podejście w tym przypadku jest bardzo ważne. Z pewnością doświadczenie zdobyte już wcześniej przy sprzątaniu galerii handlowych jest pomocne w nowych zadaniach, które wymógł koronawirus.