Jeśli interesujesz się organizacją przyjęć oraz imprez okolicznościowych, z pewnością wiesz, że każdy najmniejszy detal jest istotny. Odpowiednia aranżacja stołu, wybranie motywu przewodniego, przygotowanie zaproszeń, a także zadbanie o przyjemną atmosferę w trakcie samego wydarzenia – to tylko niektóre z aspektów, o których musi pamiętać każdy gospodarz. Tak istotna kwestia, jak rodzaje serwowanych drinków z pewnością jest na szczycie listy z rzeczy do zrobienia na etapie organizacji imprezy. Podczas podejmowania decyzji dotyczącej koktajli obecnych na Twoim przyjęciu, weź również pod uwagę rodzaje kieliszków, w których zostaną one podane. Szkło do drinków ma ogromne znaczenie – to ono dopełnia całość wrażeń i często wpływa na smak trunku. Z naszego poradnika, dowiesz się, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami kieliszków. 

Dlaczego kieliszki do drinków mają znaczenie?

Dobierając odpowiedni rodzaj szkła do serwowanych podczas Twojej imprezy drinków, dbasz o ich wysoką jakość. Ta kwestia nie powinna być pozostawiona przypadkowi, bo często źle dobrany kieliszek wpływa negatywnie na temperaturę, a nawet smak podawanego koktajlu. Profesjonalne szkło barmańskie wydobywa odpowiedni aromat napoju, dzięki czemu przeżycia smakowe są doskonałe, a wrażenia wizualne od nich nie odbiegają.

Organizując imprezę, weź pod uwagę dobór odpowiednich kieliszków. Starannie wyselekcjonowane z pewnością zdobędą uznanie wśród gości i sprawią, że Twoje przyjęcie będzie wspominane przez długi czas! Na co w takim razie postawisz? Kieliszki do ginu, eleganckie szkło do serwowania wina czy nowoczesne kieliszki do wysokoprocentowych alkoholi? Decyzja należy do Ciebie.

Rodzaje kieliszków

Zanim dowiesz się, jakie rodzaje kieliszków są najpopularniejsze i najczęściej pojawiają się na przyjęciach, musisz uzyskać informację na temat odpowiedniej jakości szkła, z którego są one wykonane. To jedna z najważniejszych kwestii i nie podlega żadnym wątpliwościom – decydując się na inwestycję w szkło barmańskie, powinno wybierać się produkty najwyższej jakości z zaufanych sklepów. Kieliszki mają wpływ na smak oraz odpowiednią temperaturę drinku, dlatego powinny być wykonane z bardzo dobrego rodzaju szkła. 

Przed podjęciem decyzji o konkretnych modelach szkła barmańskiego, które kupisz, poznaj najpopularniejsze rodzaje kieliszków. Wybierając poniżej opisane produkty, z pewnością spełnisz oczekiwania co do serwowanych trunków wszystkich gości na przyjęciu.

Kieliszki do wina

Absolutna podstawa każdej imprezy – kieliszki do wina czerwonego oraz białego. Pomiędzy tymi produktami występują niewielkie, lecz bardzo istotne dla smaku trunku, różnice. Szkło do czerwonego wina powinno mieć szeroką czaszę, która wpływa na odpowiednie napowietrzenie płynu. Z kolei kieliszek do wina białego ma bardziej smukły wygląd i delikatnie zwęża się ku górze. Obydwa rodzaje szkła do serwowania tego drinku wyróżnia długa i cienka nóżka, która służy do trzymania kieliszka. Dzięki temu sam trunek długo utrzymuje odpowiednią temperaturę.

Kieliszki do ginu

Powyższy rodzaj szkła barmańskiego wyróżnia się ze względu na bardzo szeroką czaszę, która umieszczona jest na krótkiej nóżce. Taka budowa kieliszków do ginu zapewnia odpowiednią temperaturę podczas picia trunku, ponieważ ten typ płynu powinien być lekko ogrzany przez dłonie.

Kieliszki do szampana

Inaczej nazywane fletami, ponieważ swoim wyglądem bardzo przypominają ten przedmiot. Góra tego kieliszka jest podłużnym walcem o niewielkiej średnicy. Szkło do serwowania szampana trzyma się za niewielką nóżkę, co zapobiega nadmiernemu ocieplaniu się trunku, który powinien być odpowiednio schłodzony.

Kieliszki cocktailowe

W sklepach oferujących wysokiej jakości szkło barmańskie, znajdziesz również gotowe zestawy z kieliszkami do podawania różnych rodzajów koktajli. Ich uniwersalna budowa sprawdza się w większości najbardziej popularnych drinków. W związku z tym nie ma znaczenia, czy Twoi goście poproszą o Margaritę, Pina Coladę lub Cuba Librę, w takim zestawie znajdziesz odpowiedni kieliszek do każdego z tych koktajli.