Filc może kojarzyć się z szarą, nieprzyjemną w dotyku tkaniną, która wykorzystywana jest do ocieplenia kaloszy lub jako materiał przyklejany do nóg krzeseł, co ma zabezpieczać podłogę przed zarysowaniami. Właściwości filcu doprowadziły większość z nas do przekonania, że spełnia on tylko funkcję użytkową. Przekonaj się, że jest inaczej! Podkładki filcowe są najlepszym przykładem na to, że filc został odkryty na nowo.

Podkładki z filcu – idealne na jesień

Filc w połączeniu z jesienią przywołują Ci na myśl zimowe kapcie z dawnych lat? To już przeszłość. Filc nie jest już dzisiaj podstawowym surowcem do tworzenia ubrań, choć nadal spotykamy filcowe kapelusze lub elementy ubrań wykonane z tej tkaniny. Jeśli wydaje Ci się, że filcowi daleko do elegancji, powinieneś zapoznać się z ofertą sklepów, które oferują podkładki filcowe pod talerze, kubki oraz inne ozdoby o charakterze dekoracyjnym lub użytkowym. Jesienią zwykle dużo czasu spędzamy w domu, ponieważ pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia. Warto wtedy dodać naszym wnętrzom przytulności. Filc świetnie się do tego nadaje, ponieważ najczęściej jest wykonany z grubego, wełnianego włókna, które jest przyjemne w dotyku. 

Filcowe dekoracje

Oblicze dzisiejszego filcu to precyzja wykonania i modne wzory. Podkładki filcowe pod kubek nie muszą być nudne. Jeśli nie jesteś fanem klasycznych, prostokątnych lub okrągłych kształtów, możesz wybrać filcowe podkładki w kształcie liści we wszystkich kolorach jesieni! W ten sposób sprawisz, że jesienny klimat zagości w Twoim domu, a gorąca herbata będzie lepiej smakowała. Podkładki filcowe są higroskopijne, co oznacza, że pochłaniają wodę i inne płyny. Kawa wylana przypadkiem z filiżanki wsiąknie w podkładkę, którą łatwo wyczyścisz. W ten sposób wyroby z filcu ochronią blat Twojego stołu przed zniszczeniami wywołanymi wpływem wysokiej temperatury. Do wyboru są także podkładki o dużej powierzchni: bieżniki, serwety, obrusy. Finezyjny wzór i gładka powierzchnia filcu nadadzą Twojemu wnętrzu oryginalnego wyglądu. Cechą, która przemawia za wyborem filcowej podkładki, zamiast tej wykonanej z korka, jest przede wszystkim jej trwałość. Korek ulega szybkiemu zużyciu, może się kruszyć i niszczyć pod wpływem wysokiej temperatury i wilgoci, natomiast dla filcu są one niestraszne. 

Znakiem naszych czasów jest wykorzystywanie starych, dobrze poznanych materiałów w niekonwencjonalny sposób. Jednym z nich jest filc i długa lista przedmiotów, które obecnie z niego wykonujemy. Dopasuj filcowe ozdoby do swojego domu i zakochaj się w nich na nowo. 

Posted in: Dom