Sława tych zwierząt nie jest najlepsza. Wzbudzają strach i lęk, ale i tak przyciągają uwagę, ponieważ są niezwykle interesujące. Czy chcesz poznać lepiej gady, których cechą charakterystyczną jest brak kończyn i podłużny kształt? Sprawdź kilka ciekawostek.

Jadowite gatunki w Australii

W Australii węże czują się naprawdę świetnie. Ten kontynent zamieszkuje aż 140 gatunków węży, a wśród nich są również te najbardziej jadowite. Spośród 25 najbardziej niebezpiecznych aż 20 można spotkać w Australii. Jednym z nich jest tajpan pustynny uznawany za najbardziej jadowitego węża. Warto o tym pamiętać planując wycieczkę do tej części świata. Mimo iż jadowite węże wzbudzają szczególne obawy, trzeba pamiętać o tym, że gady te nie atakują ludzi bez wyraźnego powodu. Węże są drapieżnikami, ale ich menu to przede wszystkim inne zwierzęta, nie ludzie.

Węże – jak często jedzą?

Przyglądając się nawykom żywieniowym węży, można wyciągnąć wnioski, że nie są to łakomczuchy. Niektóre gatunki potrafią wytrzymać bez jedzenia nawet kilka miesięcy. Jest to spowodowane ich metabolizmem, który jest zdecydowanie wolniejszy niż u ludzi. Węże to gady mięsożerne, które swoje ofiary połykają w całości. Najczęściej żywią się małymi zwierzętami – jaszczurkami, ptakami, małymi ssakami, ślimakami i rybami.

Małe i duże gatunki węży

Przyjrzyjmy się kilku przykładom węży. Największym przedstawicielem tego gatunku jest anakonda. Wąż ten osiąga długość 9 m, ma średnicę 30 cm i może ważyć nawet 270 kg. Natomiast leptotyphlops carlae to najmniejszy wąż na świecie, który ma zaledwie 10 cm i swoim wyglądem przypomina nitkę makaronu. 

Hodowla węży Wrocław

Wiele osób coraz chętniej jako domowego pupila wybiera węża. Nie są to zwierzęta może tak wymagające uwagi jak psy lub koty, ale i tak potrzebują opieki. Osoby chcące zostać właścicielem węża na początku powinny dokładnie dowiedzieć się, na czym polega hodowla węży. Wrocław tutaj znajdziesz wiele sklepów zoologicznych, których pracownicy chętnie udzielą Ci informacji, jaki wąż na start będzie najlepszy.