Koszenie trawy to jeden z niezbędnych, a zarazem najważniejszych zabiegów trawnika. Aby móc cieszyć się wymarzonym “dywanem”, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na częstotliwość koszenia. Wysoka trawa okazuje się nie lada wyzwaniem. Więc jak kosić wysoką trawę?

Jak kosić wysoką trawę?

jak kosić wysoką trawęJeżeli mamy do koszenia wysoką trawę w pierwszej kolejności powinniśmy zrobić inwentaryzację terenu. Polega ona na określeniu “niespodzianek” jakie można napotkać. Najczęściej są to kamienie, kretowiska, połamane gałęzie. Po oględzinach wtedy, kiedy już nie ma przeszkód przystępujemy do koszenia, kosą spalinową zakończoną tarczą bądź żyłką tak zwaną “gwiazdkową”. Po pierwszym koszeniu, należy usunąć skoszone chwasty. Ten zabieg należy powtarzać kilkakrotnie, aż do momentu ukazania się gleby. Na wierzchniej warstwie zapewne będzie występowała częściowo rozłożona ściółka. Aby koszenie wysokiej trawy było efektywne, tą warstwę należy również usunąć, ponieważ wysoka trawa ma tendencję do “kładzenia się”. Podczas gdy trawnik odrośnie, możliwe jest koszeni. Na tak przygotowanej powierzchni, jest już w stanie sobie poradzić.

Jak pielęgnować trawnik?

Aby utrzymać trawnik w dobrej kondycji, powinno się kosić ją raz w tygodniu, po czym zalecane jest użycie nawozu. Trawa jako roślina jednoliścienna jest piękną rośliną, lecz kiedy przestaje się o nią dbać, potrafi urosnąć do sporych rozmiarów. Podsumowując, do pierwszego koszenia trawy powinna przystąpić osoba, która potrafi obsługiwać się kosą spalinową, ponieważ może wystąpić odbicie kosy na przykład o ukryty kamień. Należy ciąć powoli i jak najniżej, jednocześnie grabiąc powierzchnię, ponieważ trawa lubi “kłaść się”. Po skoszeniu, ważne jest aby pilnować częstotliwości i nie dopuścić do ponownego jej zdziczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *