W związku z nadejściem zimy dużo osób planuje wyjazdy w góry. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków jest Zakopane, czyli polska miejscowość znajdująca w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr. Mroźna aura dodaje wyjątkowego klimatu i sprawia, że odwiedziny tego ciekawego punktu na mapie z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Sprawdź, co warto zobaczyć w Zakopanem i zaplanuj swoją wyprawę!

Co warto zobaczyć w Zakopanem?

Z pewnością chociaż raz w swoim życiu myślałeś o wypadzie do jednego z górskich miasteczek znajdujących się na południu Polski. Jeśli w tym roku planujesz urzeczywistnić to marzenie, rozważ wyjazd do Zakopanego. To miasteczko położone w urokliwej okolicy, które jest otoczone majestatycznymi Tatrami. Nie bez powodu co roku odwiedza je spora liczba turystów – widoki naprawdę zapierają dech w piersiach! Dodatkowo Zakopane to doskonała baza wypadowa na pobliskie szlaki, więc będzie idealnym wyborem dla osób chcących spędzić czas bardziej aktywnie.

Podziwiaj widoki z góry

Będąc w Zakopanem nie sposób ominąć szczyt Kasprowego Wierchu. W zależności od Twoich preferencji, czasu oraz budżetu masz do wyboru kilka opcji zdobycia tego wzniesienia. Pierwszą możliwością jest piesza wspinaczka, która z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych przeżyć. Jednak musisz wiedzieć, że ta trasa nie należy do najprostszych, w związku z tym na taką wyprawę powinny wybrać się osoby, które zdobyły już kilka szczytów. Drugą opcją jest skorzystanie z kolejki linowej, która przetransportuje Cię prosto na punkt widokowy. Tam będziesz mógł podziwiać widoki na Zakopane z wysokości ponad dwóch tysięcy metrów!

Skocznia nie tylko dla fanów skoków

Kolejnym punktem obowiązkowym na mapie Zakopanego jest słynna skocznia o dumnej nazwie Wielka Krokiew. To ciekawe miejsce, które warto zobaczyć, ponieważ obiekt należy do największego tego typu budynków w Polsce. Jeśli niestraszne Ci wysokości możesz również wjechać na szczyt skoczni kolejką krzesełkową.

Termy, czyli chwila relaksu

W Zakopanem, a także w jego okolicach, znajdziesz wiele obiektów z wodami termalnymi. Najsłynniejszy punkt znajduje się w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie możesz skorzystać z basenów, których woda sięga 32 stopni Celsjusza. To doskonałe miejsce na relaks i odpoczynek, np. po całym dniu zwiedzania. Ciekawą atrakcją jest piwne spa, które znajduje się w Zakopanem. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych kompleksów z basenami.

Poznaj najciekawsze atrakcje w Zakopanem!

Odwiedzając Zakopane nie tylko warto odwiedzić najbardziej charakterystyczne miejsca, ale również spróbować lokalnych potraw oraz przysmaków i skorzystać z zimowych atrakcji. Nawiązując do tematu jedzenia, koniecznie wybierz się do jednej z najbardziej znanych restauracji. Gazdowo Kuźnia, Karczma Zapiecek czy Restauracja Stek Chałupa – warto odwiedzić każdy z tych gastronomicznych punktów i spróbować lokalnych potraw przygotowywanych przez szefów kuchni.

Przechadzając się uliczkami w Zakopanem natrafisz na wiele ulicznych stoisk oferujących grillowane oscypki. Jeśli nie próbowałeś nigdy tego przysmaku, zdecydowanie warto nadrobić zaległości. Koniecznie zamów oscypka z żurawiną – to nieoczywiste połączenie smaków z pewnością zrobi na Tobie wrażenie!

Co roku w Zakopanem tworzony jest śnieżny labirynt. To doskonała rozrywka nie tylko dla najmłodszych. Ta mroźna budowla co roku budzi zachwyt wśród turystów, dlatego warto przekonać się na własnej skórze, jakie niesamowite atrakcje z lodu i śniegu zostały przygotowane na obecny rok.