3 stycznia 2017 Udostępnij

Siku u psa

Mimo że nauka czystości w przypadku psów wydaje się prosta to wcale tak nie jest. Wiele osób popełnia podstawowe błędy. Najczęściej jest to słuchanie rady sąsiadów lub ludzi którzy uważają, że są fachowcami w tej dziedzinie.

Siku u psa
Wpływ na to, gdzie załatwia się pies ma wiele czynników. Mowa tutaj o systematyczności, zapobiegliwości oraz zdrowym rozsądku. Pies musi zostać nauczony, w którym miejscu może załatwiać swoje potrzeby. Na dworze lub na gazecie. Musimy zdecydować się, na które z nich się zdecydujemy. Nie można uczuć, robić tego w dwóch miejscach naraz. Szczeniak powinien wiedzieć, że swoje potrzeby załatwia rano po przebudzeniu i przed spaniem. Gdy się budzi wystawiamy go na dwór lub na gazetę. To samo robimy po jedzeniu i po zabawie. Psa, który robi to nie tam, gdzie trzeba należy pilnować. Gdy mimo wszystko przyłapiecie pupila na tym, że robi to w nieodpowiednim miejscu klaśnijcie w ścianę. Potem trzeba go przenieść we właściwe miejsce. Gdy już się załatwi można go nagrodzić. Ogromnym błędem jest zanurzanie psa w odchodach lub krzyczenie. W ten sposób można jedynie utrwalić takie złe nawyki lub źle wpłynąć na jego psychikę. Nauka takiego zachowania w przypadku psów, które mieszkają w blokach może być wyzwaniem. Na początku trzeba takiego zwierzaka uczyć załatwiania na gazetę, a potem na dworze. Psy chowane w ten sposób później zrozumieją, o co w tym wszystkim chodzi.
Dobierając miejsce na gazetę uwzględnijcie to, że pies lubi się pokręcić, zanim zrobi swoje. A jak wygląda sprawa, gdy właściciel wychodzi na dziesięć godzin do pracy? W takim wypadku koniecznie trzeba wprowadzić nawyk porannego wychodzenia na spacer i zabawę. Pies rano może być pobudzony i jeżeli nie możemy go wyprowadzić to lepiej znaleźć osobę, która będzie mogła to zrobić. Jeżeli nie mamy nikogo takiego to lepiej nie decydować się na psa. Szczeniaka nagradzamy jedynie, gdy załatwi się na dworze. Nie wolno go bić ani stosować żadnych kar. Stosując się do takich zaleceń nasz pies z pewnością będzie przestrzegał zasad czystości.

Podsumowując, gdy się budzi wystawiamy go na dwór lub na gazetę. To samo robimy po jedzeniu i po zabawie. Psa, który robi to nie tam, gdzie trzeba należy pilnować. Gdy mimo wszystko przyłapiecie pupila na tym, że robi to w nieodpowiednim miejscu klaśnijcie w ścianę.