3 stycznia 2017 Udostępnij

Porady, a zabawa

Zabawa z psem potrafi być nie tylko przyjemna, ale też bardzo kształcąca. Jednak trzeba wiedzieć jak się do tego zabrać. Kilka ras wymaga specjalnego podejścia. Mowa tutaj o beaglach, jamnikach i sznaucerach. Te rasy wykazują dużą inteligencję i spryt. Samo wychowanie może przysporzyć wielu problemów.

Porady, a zabawa
Na samym początku trzeba ustalić zasady, według których będziemy się z psami bawić. Muszą one być podobne do zasad panujących w stadzie. Czasami, gdy pies nas zaczepia można odnieść mylne wrażenie, że chce się po prostu z nami bawić. On w ten sposób może komunikować, że mamy to robić, kiedy on nam każe. Na takie zaczepki trzeba umieć odpowiednio reagować. Gryzienie jest formą prowokacji do krzyku lub złości. Nie można mu ulegać. W ten sposób tracimy szacunek u psa i występujemy jako słaby osobnik.Zatem jak można bawić się z takim małym zwierzęciem? Przede wszystkim trzeba takiego psa wyciszyć. To podstawa. Bardzo pomocny będzie tutaj spokojny ton głosu. Szczeniaka można wziąć na ręce i głaskać do czasu aż się uspokoi. Zabawa kończy się, wtedy kiedy chce tego właściciel. Nie, wtedy kiedy chce tego szczeniak. Bardzo dobrym wyjściem jest kończenie zabawy, kiedy jest ona w największej fazie. Niespodziewane zakończenie sprawdzi się najlepiej.

 


Dobrą metodą na uspokojenie niesfornego szczeniaka jest złapanie go za obroże i następnie posadzenie za pomocą komendy siad. Kolejną czynnością będzie odczekanie aż pies się uspokoi. Tylko wtedy można ponownie zacząć zabawę razem ze zwierzęciem. W ten sposób pies zrozumie kto tu rządzi i kto z kim chce się bawić. To samo tyczy się słuchania poleceń.
Pies musi wiedzieć kto rządzi w stadzie. Gdy będzie mu się wydawało, że to on to wtedy konieczne będzie skorygowanie takiego podejścia. Może to być trudne, ponieważ niektóre nawyki budowane są przez lata i nie można ich ot, tak oduczyć. Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. To przeważnie jest klucz do wszystkiego. Stosujmy się do powyższych zasad a nasz pies z pewnością będzie posłuszny.

Podsumowując nie można mu ulegać. W ten sposób tracimy szacunek u psa oraz występujemy jako słaby osobnik.Zatem jak można bawić się z takim małym, a jednocześnie kochanym zwierzęciem? Przede wszystkim trzeba takiego psa wyciszyć. To podstawa. Bardzo pomocny będzie tutaj spokojny ton głosu.