3 stycznia 2017 Udostępnij

Cykl dobowy kota cz.1

Bardzo wiele osób uważa, że koty to zwierzęta niezwykle leniwe i które stosunkowo rzadko szukają kontaktu z człowiekiem. Nic bardziej mylnego, ale o tym można się przekonać, czytając dalszą część tekstu.

Cykl dobowy kota
Bohaterem opowiadania będzie kotka Teofila. Ów zwierzak urodził się pod koniec roku 2009 w tak zwanej kociej hodowli. Teofila nie należy co prawda do najmądrzejszych przedstawicieli swojego gatunku, ale za to jest bardzo ciekawska. Popadanie w kłopoty to jej specjalność. Bardzo ceni sobie ludzkie towarzystwo i wyszukuje go, gdy tylko ma taką sposobność. Teofila należy do gatunku cornishe, którego najbardziej charakterystyczną cechą jest egipska prezencja. Dosyć często można ją spotkać na przeróżnych eventach. Zwłaszcza takich gdzie jest mnóstwo dzieci. Na wstępie warto przedstawić, jak wygląda szary dzień przeciętnej kociej pociechy. Teofila urządziła się w przytulnym mieszkaniu wraz z czterema ludzkimi osobnikami i dwoma innymi przedstawicielami swojego gatunku. Koty posiadają pewne swoje codzienne rytuały. Przykładem jest sen, któremu te zwierzęta poświęcają sporo ze swojego czasu. Wiele osób uważa je przez to za leniwe, ale jest to po prostu cecha drapieżników. Roślinożercy muszą być ciągle w ruchu, bez przerwy szukać posiłku. Z drapieżnikami jest odwrotnie. Jeden wysokokaloryczny posiłek jest w stanie zaspokoić ich potrzeby na długo. Jednak jego zdobycie może pochłonąć wiele energii. W ten sposób można wysnuć wniosek, że aktywność kotów nie jest motywowana lenistwem, lecz oszczędnością. Jeżeli mowa o samym jedzeniu to warto podkreślić, że koty wykazują małe zapotrzebowanie na wodę. Jednak takie zapotrzebowanie zależy od wielu czynników, więc nie można go uogólniać. W każdym razie nie można takiemu zwierzakowi ograniczać dostępu do świeżej wody. Karmienie kota nie jest tylko zwykłym dostarczaniem mu pokarmu. To rytuał, dzięki któremu pogłębia się nasza więź z pupilem. Urozmaicanie karmienia różnymi sztuczkami jedynie ją pogłębia. Menu powinno być możliwie jak najbardziej urozmaicone. Poza suchą karmą kotom warto przygotowywać różne gotowane dania.

Podsumowując zwłaszcza takich gdzie jest mnóstwo dzieci. Na wstępie warto przedstawić, jak wygląda szary dzień przeciętnej kociej pociechy. Teofila urządziła się w przytulnym mieszkaniu wraz z czterema ludzkimi osobnikami i dwoma innymi przedstawicielami swojego gatunku.