3 stycznia 2017 Udostępnij

Zabezpieczenie balkonu

Obecnie mamy porę, w której koty chętnie przebywają na balkonach. Jednak przed wypuszczeniem zwierzaka na nie trzeba je odpowiednio zabezpieczyć. Koty potrafią być niezdarne i mimo że mają dziewięć żyć to lepiej, żeby nie traciły ich na upadek z niezabezpieczonego balkonu.

Zabezpieczenie balkonu
Koty bardzo chętnie wymykają się na balkon, gdy tylko mają taką okazję. Jednak spacer po poręczy może bardzo szybko zakończyć się tragedią. Dobrym rozwiązaniem może być jedynie uchylanie okna, ale nie zawsze da się tak wytrzymać. Kot nie jest też niewolnikiem i na siłę nie ma co go powstrzymywać przed wyjściem. Zabezpieczenia balkonu do tanich nie należą. Profesjonalne rozwiązanie może nas kosztować nawet tysiąc złotych. Dobrym i tańszym rozwiązaniem będzie zabezpieczenie go samemu. Nie jest to takie trudne jak się może wydawać. Jeżeli nasz balkon jest zadaszony to połowa drogi za nami. W przeciwnym razie koszty mogą trochę się zwiększyć. Do zabezpieczenia będzie nam potrzebna przede wszystkim siatka. Najlepiej sprawdzi się rybacka, która ma duże oczka. Materiał, z jakiego jest wykonana jest bardzo wytrzymały. Dzięki temu mamy pewność, że nasz kot go nie przegryzie. Gdy jednak nasz kot jest amatorem gryzienia to lepszym rozwiązaniem może okazać się siatka metalowa. Siatki rybackie są tanie i można je kupować na wymiar. Siatki metalowe są giętkie, przez co także nie powinno być problemu z ich montażem. Kolejną rzeczą, jakiej będziemy potrzebować do montażu są kołki rozporowe. Nie muszą być duże. Idealnie sprawdzą się takie, które są zakończone zamknięciem. Montaż możemy sobie ułatwić stosując pręty montażowe. Będą one stanowić dobry stelaż dla naszej konstrukcji. Przed samym montażem należy wywiercić otwory, w których umieścimy kołki. To na nich będzie opierała się cała konstrukcja. Sama budowa stelaża może być problematyczna. Zależnie od tego, jakiej długości prętami dysponujemy możemy je docinać lub nie. Do połączenia najlepiej użyć taśmy montażowej. Na sam koniec możemy naciągnąć siatkę na wykonaną konstrukcję.

Podsumowując dobrym i tańszym rozwiązaniem będzie zabezpieczenie go samemu. Nie jest to takie trudne jak się może wydawać. Jeżeli nasz balkon jest zadaszony to połowa drogi za nami. W przeciwnym razie koszty mogą trochę się zwiększyć.