3 stycznia 2017 Udostępnij

Wyprawka dla kota

Przed zakwaterowaniem zwierzaka w domu należy się wcześniej odpowiednio przygotować. Jeżeli zastosujemy się do kilku wskazówek, to taka wprowadzka, będzie szybka i bez zbędnego stresu.

Wyprawka dla kota
Taką podstawową kwestią jest żwirek i kuweta. Niewątpliwie jest to najważniejsza rzecz dla kotów mieszkających w domu. Obecnie można spotkać przeróżne rodzaje kuwet. Dzieli się je na kryte z daszkiem lub odkryte. Przed zakupem musimy się zastanowić, gdzie taka kuweta będzie stać i jakiej wielkości powinna być. Dużą popularnością cieszą się kuwety kryte, ponieważ uniemożliwiają roznoszenie żwirku i zakrywają to, co zakrywać powinny. Koty mają to do siebie, że dosyć szybko uczą się poprawnego korzystanie ze swojego wychodka i właśnie tam załatwiają swoje potrzeby. Kuwety odkryte zajmują co prawda mniej miejsca, ale mają jednak swoje wady. Do każdego rodzaju kuwety należy zakupić żwirek. Tego też jest wiele rodzajów i możemy wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym wymaganiom. Koci fani najczęściej decydują się na żwirki zbrylające. Ten materiał pod wpływem wilgoci tworzy grudkę, która jest łatwa do pozbycia się. Dobrym rozwiązaniem są też żwirki silikonowe. Ich największą zaletą jest pochłanianie wilgoci. Gdy mowa o zabawkach dla naszego kota to tutaj także mamy ogromny asortyment. Takie akcesoria najbardziej przypadną do gustu małym maluchom. Największym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego rodzaju myszki, witki, piórka czy tunele. Dzięki nim nasz chowaniec nie będzie się nudził i dodatkowo wzmocni się jego relacja z właścicielem. Kolejnym bardzo ważnym gadżetem jest miseczka. To w niej kot będzie spożywał wszystkie swoje posiłki. Rozmiar ma znaczenie i przeważnie właściciele wybierają pojemność do 0,3 l. Większe miski są zbyteczne. Co do materiału, z jakiego będą wykonane, to najlepszym wyborem będą miski metalowe lub ceramiczne. Dobrze sprawdzą się też plastikowe, ale te z kolei są mniej trwalsze. Jeżeli mamy w planach zabierać naszego zwierzaka w podróże to idealnym wyjściem będzie transporter.

Podsumowując dużą popularnością cieszą się kuwety kryte, ponieważ uniemożliwiają roznoszenie żwirku i zakrywają to, co zakrywać powinny. Koty mają to do siebie, że dosyć szybko uczą się poprawnego korzystanie ze swojego wychodka i właśnie tam załatwiają swoje potrzeby.